• ERASMUS'ta Seyehat için İpuçları

  Merhaba değerli arkadaşlar, bir önceki blog yazısını okuyarak buraya geldiyseniz burada size son kısım olan "Nasıl gezmeli? En ucuz şekilde seyehat yollarını" anlatmak istiyorum.

  İçerik

  • Erasmus Okul Seçimi
  • Erasmus Belgeleri ve Kabul Mektubu
  • Vize İşlemleri
  • Erasmus Oryantasyon
  • Nasıl Gezmeli? En Ucuz Şekilde Seyehat Yollları?

  NASIL GEZMELİ? EN UCUZ ŞEKİLDE SEYEHAT YOLLARI…

  Şimdi ülkeden ülkeye değişmekle birlikte birçok ülke gezen biri olarak tavsiyelerime kulak vermenizi isterim. Aşağıda iki uygulama önereceğim, bu iki uygulamayı telefonunuza indirmenizi şiddetle tavsiye ederim.
  -Flixbus
  -Omio
  Flixbus: Şehirlerarası otobüs seyahat hizmeti sağlayan Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de faaliyet gösteren bir Alman markasıdır.
  Omio: Eskiden GoEuro olarak bilinen Omio adıyla iş yapan GoEuro Travel GmbH, Berlin, Almanya merkezli bir Alman çevrimiçi seyahat karşılaştırma ve rezervasyon sitesidir.

  Peki ya Uçak ile...

  Uçak ile yolculuk edecekseniz Ryanair favorimdir. Çok düşük fiyatlarda 2-3 hafta ileri tarihli uçak biletleri bularak gönlünüzce rota planınızı yapabilirsiniz. Ben uçak biletlerini ararken Google arama motoruna yazdığım uçak biletleri diyerek Google tarafından sunulan tüm uçak biletlerini listelediği kısımda esnek tarihler diyerek en ucuz biletleri listemeyi keşfettim bu şekilde de en ucuz biletleri bulabilirsiniz.

  Gezi planınızı yaparken uyku ve dinlenmeye de önem veriniz. Bunun için yurt dışında çok yoğun olarak kullanılan Airbnb uygulaması vardır. Evi önceden rezerve ederek gideceğiniz yerde uygun fiyatlı olarak kalabilirsiniz. Bilet alırken bazı günlerin çok düşük fiyatta olmasına kanıp hemen satın almayın ya da alırken bir araştırın. Çünkü genelde o ülkenin resmi tatil günleri olduğu için çoğu yer kapalı olabiliyor. Gezeceğiniz şehirde toplu taşımayı çok kullanmamanızı tavsiye ederim. En güzel gezi türü gezerek yavaş yavaş yürürken olur. Hem çevrenizi izleme fırsatı yakalarsınız hem de haritayı kafanızda oluşturarak gezmiş olursunuz.

  Velhasıl kelam erasmus ile gideceğiniz ülkeye gitmeden önce bu söylediğim uygulamaları ve siteleri bir inceleyip giderseniz, ucuz bilet bulma noktasında kendinizi daha şanslı bulacaksınız. Gezmek, insanın ufkunu ve yaşama bakış açısını değiştirirken beyninizde sınırlı kalmış haritayı genişletmenin hazzına doyum olmayacaktır. Umarım her şey hayatta gönlünüzce olur.