• Tıme Doctor

  İş takip programı olarak bilinen bu programlar sayesinde personel takibi, iş takibi, proje yönetimi ve zaman takibi gibi şirkette önem taşıyan faktörlerin takibini rahatça analiz edebilirsiniz. Time Doctor çalışanlarınızın bilgisayarına yükleyerek çalışanlarının hangi iş üzerinde kaç saat çalıştığı, ne kadar verimli olduğu, projelerin hangi oranda tamamlandığı gibi konuları Time Doctor ile rapor halinde görebilirsiniz. Programın özelliklerine biraz daha yakından inceleyelim;

  Zaman Takibi
  Time Doctor hangi personelin ne kadar çalıştığını, hangi iş üzerinde çalıştığını rapor halinde getirir. Bu sayede karışıklık olmadan personel takibi yapılmış olur. Yapılan araştırmalar personel takibi yapıldığında iş yeri verimliliğinin yüzde otuz oranında arttığını söylemektedir. Time Doctor ile siz de iş yeri üretkenliğinizi arttırabilirsiniz.

  İsteğe Bağlı Ekran İzleme Özelliği
  Time Doctor ekran görüntüsü alma özelliğine sahiptir. Personellerinizin ekran görüntülerini belli aralıklarla alır ve kaydeder. Bu sayede personelinizin verilen işi yapıp yapmadığını takip edebilirsiniz. Bu özellik isteğe bağlı olarak kapatılıp açılabilir. Bu sayede istenilen personelin ekranı takip edilir. Ofis içinde çalışan personelin ekran takibi çok gerekli olmasa da uzaktan çalışan personeliniz için ekran takibi çok kullanışlıdır.

  Ekran Görüntüsü
  Çalışanlar, çok uzun süre boşta kalırlarsa veya iş dışı bir uygulamaya veya web sitesine girerlerse açılır pencere uyarıları alır. Sosyal medya ziyaretleri, “Hala çalışıyor musunuz?” sorusunu soran bir pop-up ile kesintiye uğratılabilir.

  Web ve Uygulama Kullanımı
  Belirli program / uygulama kullanımının yanı sıra belirli web sitelerinde harcanan zamanı izleyebilirsiniz. Birisi Facebook veya YouTube ile çok fazla zaman geçiriyorsa, bunu bilebilirsiniz.

  Esnek ayarlar
  Uzun süredir bu piyasada bulunması nedeniyle her şirketin farklı ihtiyaçları olacağını bilen Time Doctor, programı ihtiyaçlara göre ayarlanabilir şekilde sunuyor. 5 farklı dil seçeneğiyle gelen program sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde çalışan ve farklı dilleri kullanan çalışanlar için de anlaşılır olması açısından büyük bir kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra yöneticilerin, çalışanları için kullanmak istedikleri ayarlar da değiştirilebilir durumda. Mesela vardiyanın başlangıç ve bitiş süreleri, belirli sitelerin engellenip engellenmemesi, kullanıcıların ekran görüntülerini silmelerini izin verilip verilmemesi gibi ayarlar şirket dinamiklerine uygun olarak değiştirebilir halde hizmete sunuluyor. Mesela bir reklam şirketinde çalışanların sosyal medyayı kullanması kaçınılmaz olduğu için Facebook, Twitter vb. sosyal medyada geçirilen zamanın verimsiz olarak etiketlenmemesi seçeneği rahatlıkla kullanılabilir.

  GPS Takibi
  Gelişen ve değişen iş ortamı çalışanların sabit bir yerde kalmamasını gerektiriyor. Özellikle pazarlama, satış veya kurye –dağıtım gibi bir işi yönetiyorsanız çalışanlarınızın konumunu takip etmek ve ne kadar sürelerle hangi noktalarda bulunduklarını belirlemek hayati bir önem arz ediyor. Time Doctor bu ihtiyaca da cevap verecek şekilde GPS takip özelliğinin etkin hale getirilmesine ve zaman takibinin ofis dışında da rahatlıkla yapılmasına olanak veriyor.

  Entegrasyonlar
  Time Doctor, JIRA, Asana, Trello, GitHub, Basecamp, Slack, Salesforce, Teamwork.com, Todoist, Podio, QuickBooks, Freshdesk, Redmine, Google Apps, Zoho, Yammer dahil olmak üzere tüm önde gelen proje yönetimi ve muhasebe araçlarıyla senkronize olabilir.

Dijital Zaman Yönetim Programları

 • TODOIST : Yapılacaklar Uygulaması
 • TRELLO : Proje Yönetim Aracı
 • BRAIN FOCUS : Gündelik Yaşamda Sistematik Çalışma Programı
 • FOREST: STAYED FOCUS : Telefon Bağımlılığını Sonlandıran Uygulama
 • RESCUE TIME :Size yardımcı olabilmek için belli hedefler belirlemenizi sağlayan içeriğe sahip.

Köşem

“Zaman var mıdır, eğer var ise onun doğası nasıldır?” sorusundan yola çıkan Aristoteles’e göre zaman, ya yoktur ya da kaygan ele avuca gelmez bir şeydir. Buna göre zamanın bir parçası var olmuştur, ama artık yoktur, öteki parçası ise henüz yoktur, ancak var olacaktır. Hem sınırsız zaman, hem de ele alınan zaman bu parçalardan oluşmaktadır. Bu nedenle de var olmayanlardan oluşan bir şey varlıktan pay alamaz.

PLATON

©  Creator. All rights reserved. Design by HilKüb K.