KESİTLER

İyi bir insan ol ama sakın bunu ispatlamak için çaba sarfetme....


 • ArduIno

  Arduino, elektronik cihazlar ve yazılımlar tasarlar, üretir ve destekler, dünyanın dört bir yanındaki insanların fiziksel dünyayla etkileşime giren gelişmiş teknolojilere kolayca erişmesini sağlar. Basit ve güçlüdür; öğrencilerden yapımcılara ve profesyonel geliştiricilere kadar tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya hazırdır.

  ArduIno İle Neler Yapılabilir ?
  Arduino kütüphaneleri sayesinde basit programlama yapabilirsiniz. İstediğiniz kodları Github gibi kaynaklardan veya daha önce çalışma gerçeklemiş kişilerden faydalanarak da bulabilirsiniz. Analog ve dijital sinyaller yardımıyla sistemi işletirsiniz. Sensörlerden gelen sinyaller yardımıyla çevresiyle etkileşim halinde mini robotlar tasarlamanıza yardımcı olur. Tasarladığınız projeye göre değişmekle birlikte dış dünyaya hareket, ses, ışık gibi tepkiler oluşturabilirsiniz. Arduino 'nun farklı ihtiyaçlara çözüm üretebilmek için tasarlanmış çeşitli kartları ve modülleri mevcuttur. Bu kart ve modülleri kullanarak projelerinizi geliştirebilirsiniz. Bu kartlar Arduino’nuzu daha efektif kullanmanızı da sağlayacaktır.

  ArduIno Basit Projeler

  Arduino ile basit projelerin başında led açma kapama olayı gelmektedir. Kodları görsel olarak paylaşımını yapacağız. İsteyen arkadaşlar e-mail yolu ile iletişime geçebilir. Arduino basit mantık üzerine kurulur. Input olarak sensörleri kullanmaktayız. Sensörler çevreden almış oldukları bilgileri beyne iletir. Bunu da kod aşamasında belirli limitler ve şartlar altında ve amacına yönelik sensörün kullnılması ile mümkündür. Output olarak sanal ve fiziksel olarak çıktı alabiliriz. İstersek ledimize enerji verdirebiliriz, istersek ortamın sadece karanlık değerini gözlemleyebiliriz. Basit bir Led yakma arduino projesinde kullanacağımız malzemelerimiz;
  Arduino Uno Led LDR Sensörü Jumper Kablo Arduino Uno’yu Pc ye bağlayıp, programınızı açtıktan sonra yükleme işlemi yaptığınızda ortam şartları uygun ise lediniz karanlık olduğunda yanacak, aydınlık olduğunda sönecektir. Alın size akıllı ev tasarımının başlangıcı… Yeni projelerde görüşmek üzere. Daha fazlası için iletişime geçiniz.

 • İnsanlık

  Sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil, tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin?
  "Mevlana"

Eylül Ayı Gezilecek Yerler

 • Balat
 • Sultanahmet
 • Şirinevler
 • Nişantaşı
 • Süleymaniye
 1. Kadıköy
 2. Çengelköy
 3. Kuleli
 4. Eminönü
 5. Ayasofya

Köşem

Ömür bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir.

Anonim

©  Creator. All rights reserved. Design by HilKüb K.