Anylogic
Anylogic Cloud

Simülasyon örneklerini incelemek için linke tıklayabilirsiniz.


KEŞFET


 • Anylogic

  Simülasyon modelleme neden kullanılır? Simülasyon modelleme, gerçek dünyadaki sorunları güvenli ve verimli bir şekilde çözer. Kolayca doğrulanabilen, iletilebilen ve anlaşılabilen önemli bir analiz yöntemi sağlar. Endüstriler ve disiplinler arasında simülasyon modelleme, karmaşık sistemler hakkında net bilgiler vererek değerli çözümler sunar.

  Atomlar değil bitler. Simülasyon, bir sistemin geçerli bir dijital temsili üzerinde deney yapılmasını sağlar. Bir binanın ölçekli bir kopyasını yapmak gibi fiziksel modellemeden farklı olarak, simülasyon modelleme bilgisayar tabanlıdır ve algoritmalar ve denklemler kullanır. Simülasyon yazılımı, 2D veya 3D olarak görüntüleme imkanı da dahil olmak üzere, bilgisayar modellerinin çalışırken analizi için dinamik bir ortam sağlar.

  Simülasyonun iş dünyasındaki kullanımları çeşitlidir ve genellikle maliyet veya zaman nedeniyle gerçek bir sistem üzerinde deneyler yapmak imkansız veya pratik olmadığında kullanılır.

  Farklı modelleme yöntemlerine erişimin faydaları:

  Bir model oluşturmak, bir düzeyde basitleştirme gerektirir. Geniş bir görüş alınabilir mi, yoksa ince ayrıntılar mı yakalanmalı? Her şey modellenen sisteme ve bir çözüme ihtiyaç duyan soruna bağlıdır.

  Tek bir yöntem kullanarak, uygun soyutlama düzeyinde modelleme yapmak zor olabilir. Otonom varlıkların eylemlerini sistem dinamikleri aracılığıyla modellemek mümkün olabilir, ancak etmen tabanlı araçlar ek soyutlamalar ve varsayımlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdığında gereksizdir. Benzer şekilde, sistem dinamiği yöntemleri mevcut olduğunda, sürekli değişkenleri modellemek için ayrık yöntemler yetersizdir.

  Çoğu gerçek dünya durumu karmaşıktır ve bir sistemin farklı kısımlarını farklı yöntemlerle tanımlamak uygundur. İş sistemlerini gerçek karmaşıklıkları ve etkileşimleri ile yakalama yeteneği, yalnızca bir yöntem kullanılarak ciddi şekilde sınırlandırılabilir. Bazı sistem öğelerinin hariç tutulması veya bir geçici çözüm geliştirilmesi gerekecektir.

  • Çok sayıda bağımsız nesne varsa, aracı tabanlı bir yaklaşım kullanın.
  • Yalnızca genel bağımlılıklar hakkında bilgi varsa, sistem dinamiklerini kullanın.
  • Bir sistem kolayca bir süreç olarak tanımlanıyorsa, ayrık olay yaklaşımını kullanın.
  • Sisteminizin tüm bu yönleri varsa, üç yöntemi de birleştirmeyi düşünmelisiniz.
  Tüm yöntemlere aynı anda erişim, eldeki sorunu başarılı bir şekilde çözmek için gereken esnekliği sağlar.

  >Simülasyon örneklerini incelemek için linke tıklayabilirsiniz.

 • İnsanlık

  Sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil, tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin?
  "Mevlana"

Ocak Ayı Gezilecek Yerler

 • Balat
 • Sultanahmet
 • Şirinevler
 • Nişantaşı
 • Süleymaniye
 1. Kadıköy
 2. Çengelköy
 3. Kuleli
 4. Eminönü
 5. Ayasofya

Köşem

Ömür bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir.

Anonim

©  Creator. All rights reserved. Design by HilKüb K.