BLOGLARIN DEVAMI..

Son Yayınlanan Bloglar


ChatGPT NEDİR?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen ve diyalog konusunda uzmanlaşmış bir prototip yapay zekâ sohbet robotudur. Chatbot, hem denetimli hem de takviyeli öğrenme teknikleriyle ince ayar yapılmış büyük bir dil modelidir.

BAKIM ONARIM & BÜYÜK VERİ

“Büyük veri olmadan, otobanın ortasındaki bir geyik gibisinizdir.” Ancak bakım verileriyle nerede olduğunuzu, nerede durduğunuzu ve nereye gittiğinizi bilirsiniz....

ASANSÖR ONARIM BAKIM

Asansörlerde yapılan bakım çalışması yıpranan, zarar gören asansör parçalarından dolayı oluşabilecek arızaların önceden tespit edilmesi...

NFT Nedir, Nasıl Yapılır?

Kulağa yabancı da gelse aslında basit bir kaç tarifi var bunun. İlk tarifi şu şekilde; Trust Wallet (Trust Wallet Binance'in resmi mobil cüzdanıdır. Size Binance'in dışında fonları..

Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından bu şekilde tanımlanmış olarak her yıl 8 Mart'ta kutlanan uluslararası bir gündür.İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır..

Kalimba

Kalimba (Mbira), Zimbabve'de doğmuş bir müzik aletidir. Kademeli olarak yerleştirilen metal parçaların oturduğu tahtadan bir taban..

Yalın Üretim Felsefesi

Yalın Üretim; yapısında hiçbir gereksiz unsur taşımayan ve hata, maliyet, stok, işçilik, geliştirme süreci, üretim alanı, fire, müşteri memnuniyetsizliği gibi unsurların..

FÜTÜRİZM NEDİR ?

Hayatımı dönüştüren en önemli keşfim, kişisel tarihimde altın yaldızlı harflerle yer alan fütürizm; anlamı “gelecek” olan İngilizce “future” kelimesinden..

Bitkisel Yaşam

Hayatımı dönüştüren en önemli keşfim, kişisel tarihimde altın yaldızlı harflerle yer alan fütürizm; anlamı “gelecek” olan İngilizce “future” kelimesinden..

Veri Akış Diyagramı

Bir veri akış diyagramı (VAD), süreç yönlerini modellendiren bir bilgi sistemi vasıtasıyla verilerin "akışını" gösteren bir grafiktir....

Makine Mühendisliğine Giriş

Aralık ayının anlam ve önemine binaen; Mühendis kelimesine bakmak isterim. Kelime itibari ile “Mü-Hendese” yani Handasa/Hendese kökünden türemiştir.

C#

Microsoft Visual Studio, Microsoft tarafından geliştirilen bir tümleşik geliştirme ortamıdır.

ArduIno

Hayatımızı yönlendirir miyiz yoksa hayatımız bizi yeteneklerimiz doğrultusunda mı yönlendirir. İşte bu satırlarda gizli cevabı...

ANYLOGIC

Simülasyon modelleme, gerçek dünyadaki sorunları güvenli ve verimli bir şekilde çözer. Kolayca doğrulanabilen...

Hayat ve İnsan

İnsan karmaşık bir o kadar da basittir ki aslında, anlamak ve konuşmak üzerine kurmak gerekir hayatları. Kısa kısa insan ve hayat üzerine düşüncelerimizden yansıyanlar.

Üniversiteden Hayata 1.0

Hayatımızı yönlendirir miyiz yoksa hayatımız bizi yeteneklerimiz doğrultusunda mı yönlendirir. İşte bu satırlarda gizli cevabı...

TİME DOCTOR

İş takip programı olarak bilinen bu programlar sayesinde personel takibi, iş takibi, proje yönetimi ve zaman takibi gibi şirkette önem taşıyan faktörlerin...

©  2022. Tüm Hakları Saklıdır. Design by Topraksuyu